PŁATWIE DACHOWE
Rodzaje płatwi stalowych
Płatwie Schrag
Płatwie 2x gięte
Płatwie 4x gięte
Płatwie z kapinosem
Płatwie zimnogięte to doskonała alternatywa dla płatwi wykonanych z kształtowników gorącowalcowanych. Cechują się znacznie mniejszą masą, co pozwala obniżyć ciężar konstrukcji, a także ułatwia montaż. Płatwie zimnogięte „Z” dzięki zastosowaniu odpowiednich wymiarów przekroju można łączyć na zakład nad podporami tworząc belkę wieloprzęsłową o dowolnej długości. Połączenie to powoduje również zdwojenie przekroju w miejscach gdzie jest on najbardziej wytężony. Płatwie o przekroju „Z” z powodzeniem są stosowane również jako belki jednoprzęsłowe.
W nowoczesnym budownictwie stalowych hal przemysłowych, oferowany przez nas system płatwi zimnogiętych jest cenowo korzystną alternatywą dla tradycyjnych profili gorącowalcowanych. Oferowane przez firmę Schrag płatwie zimnogięte posiadają zoptymalizowane kształty, co pozwala zminimalizować ich masę oraz koszty transportu i montażu. Wymiary przekroju i grubość blachy kształtowników, z których zostaną wykonane płatwie zimnogięte są uzależnione od ich rozstawu, a także od rozstawu ram oraz obciążeń jakie występują na dachu.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów pozostawiamy do Waszej dyspozycji doświadczony zespół projektowy, który dzięki indywidualnemu podejściu do każdego projektu proponuje rozwiązania najbardziej efektywne, a co najważniejsze zgodne z obowiązującymi normami oraz wiedzą techniczną.
Wiemy co jest ważne dla naszych klientów
Dzięki dobrej organizacji naszego przedsiębiorstwa oraz nowoczesnemu parkowi maszynowemu, zapewniamy naszym klientom profesjonalizm, elastyczność, jakość i zadowolenie.
Co nas wyróżnia:
- Wysoka dokładność wymiarowa płatwi uzyskiwana poprzez zastosowanie najnowocześniejszych urządzeń rozwijających, profilujących, wykrawarek oraz pras krawędziowych CNC
- Własny zespół projektowy posiadający obszerną wiedzę i doświadczenie w zakresie obliczeń statycznych i wytrzymałościowych profili zimnogiętych
- Możliwość oznaczania znakiem CE zgodnie z normą PN EN 1090
- Dostawy zgodne z harmonogramem budowy
Długości produkcyjne do 16 400 mm.
W celu optymalizacji projektu oraz doboru płatwi można skorzystać z naszego oprogramowania Schrag Lite >>.
Parametry blach
Parametr | Wartość |
---|---|
Rodzaje blachy | ocynkowana, gorącowalcowana (tzw. czarna), kwasoodporna, nierdzewna |
Materiał | S350GD, S390GD, S450GD, S235, S355, 1.4301 |
Grubość [mm] | 1,5 / 1,75 / 2,0 / 2,5 / 3,0 / 4,0 |
Geometria | wg. katalogów Schrag / wg. dokumentacji Klienta |
Korzyści wynikające z zastosowania płatwi zimnogiętych:
- niska masa
- wysoka wytrzymałość
- dobra odporność na korozję
- łatwość montażu
- możliwość zastosowania w trudnych warunkach zewnętrznych
- efektywna logistyka
elementy otworowane w trakcie produkcji
Dobór płatwi
Zadzwoń
+42 211 37 20
Usługi dodatkowe
W zakresie naszej produkcji oprócz gięcia kształtowników wykonujemy również usługi dodatkowe. Aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy również wykonywanie otworów montażowych lub technologicznych, a także podcięć i ukosowań. Ponadto, na życzenie Klienta organizujemy malowanie elementów oraz transport.
Schrag w liczbach
Płatwie zimnogięte
Katalog płatwi "Schrag"
Kalkulator masy płatwi
Na życzenie Klienta wykonujemy rygle zgodnie z przesłaną dokumentacją
Płatwie zimnogięte mogą być zastosowane jako belki jedno i wieloprzęsłowe.
Płatwie w układzie jednoprzęsłowym
Płatwie w układzie jednoprzęsłowym są najczęściej stosowane w przypadku małych rozpiętości belek, a także w przypadku gdy dźwigary konstrukcji budynku posiadają nieregularny rozstaw. Płatwie jednoprzęsłowe mocowane są na ryglach ram lub pomiędzy nimi za pomocą elementów montażowych (stolików, siodełek).
Płatwie w układzie wieloprzęsłowym
Płatwie w układzie wieloprzęsłowym są najlepszym rozwiązaniem w przypadku długich budynków o regularnym rozstawie ram konstrukcji głównej. Płatwie montowane są do dźwigarów za pomocą elementów montażowych (stolików, siodełek). Odpowiednia geometria profili Z oraz obrócenie co drugiego kształtownika o 180° pozwala na wykonanie zakładów odpowiedniej długości nad podporami dzięki czemu otrzymujemy belkę ciągłą o dowolnej długości. Stosując w polach wewnętrznych płatwie wykonane z blachy o mniejszej grubości niż w polach skrajnych możemy znacznie obniżyć masę konstrukcji.