KONSTRUKCJE FOTOWOLTAICZNE

Wytrzymałe konstrukcje na powierzchnie niezabudowane oraz instalacje fotowoltaiczne

Stale rosnąca świadomość klimatyczna społeczeństwa oraz odpowiedzialność za naszą planetę sprawia, że coraz większa liczba ludzi oraz instytucji chcę być eco, co wyraża między innymi poprzez inwestycje w systemy odnawialnych źródeł energii. Niewątpliwie jednym z takich źródeł jest energia słoneczna, która poprzez instalację fotowoltaiczną jest przekształcana w energię elektryczną. Obecnie farmy fotowoltaiczne to wielohektarowe systemy. Z pewnością tak dynamicznie rozwijający się sektor energetyki potrzebuje trwałych oraz niezawodnych rozwiązań konstrukcji wsporczych dla paneli fotowoltaicznych.

Elementy konstrukcji są wykonywane z kształtowników zimnogiętych, w długości do 16400 mm. Charakteryzują się przede wszystkim szybkim i łatwym montażem dzięki bardzo dobrej prefabrykacji.

Konstrukcje fotowoltaiczne Schrag Polska.
Panele fotowoltaiczne. Schrag Polska konstrukcje fotowoltaiczne.

Niewątpliwie konstrukcje wykonane z kształtowników zimnogiętych to doskonałe rozwiązanie dla tego typu inwestycji. Z pewnością stosunkowo niewielka masa oraz kompleksowa obróbka profili w takcie produkcji sprawia, że montaż elementów jest szybki i prosty. W stosowanych rozwiązaniach konstrukcja jest osadzona w gruncie poprzez wbicie części słupa w grunt nośny, co dodatkowo przyspiesza montaż całkowicie eliminując konieczność zachowania przerw technologicznych, która występuje w przypadku posadowienia na fundamentach betonowych. Wybranie takiego rozwiązania niewątpliwie wymaga zastosowania specjalnej ochrony przed korozją. Kształtowniki stosowane w konstrukcjach wsporczych paneli fotowoltaicznych wykonywane są ze stali z powłoką cynkową.

Kształtowniki gięte na zimno, to z pewnością także konkurencyjne elementy w przypadku wykonywania podkonstrukcji na dachach płaskich. Instalacja systemów fotowoltaicznych na dachach to szczególne wyzwanie. W większości przypadków takie inwestycje realizowane są na istniejących dachach, co wymusza zastosowanie lekkiej podkonstrukcji do mocowania paneli.

Nasze produkty posiadają certyfikaty CE zgodnie z normą europejską EN 1090. Wysokie standardy wykonania elementów oraz wewnętrzna kontrola produkcji gwarantuje wysoką jakość jakiej oczekują nasi Klienci.


Schrag w liczbach

Konstrukcje fotowoltaiczne

Zadowolonych klientów
0 %
Ton wyprodukowanych profili
0
Lat doświadczenia
0
Świetliki pasma świetlne. Schrag Polska.
Profil C z podcięciami Schrag Polska.

Usługi dodatkowe

W zakresie naszej produkcji oprócz gięcia kształtowników wykonujemy również usługi dodatkowe. Aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy również wykonywanie otworów montażowych lub technologicznych, a także podcięć i ukosowań. Ponadto, na życzenie Klienta organizujemy malowanie elementów oraz transport.

Otworowany profil C stojący na kształtowniku zimnogiętym.

Przykładowa konstrukcja pod panele fotowoltaiczne składająca się z kształtowników giętych na zimno.

Profil C. Schrag Polska - kształtowniki zimnogięte.

RYGIEL POPRZECZNY

wykonane jako profile C

Profil Z Schrag Polska.

RYGIEL PODŁUŻNY

wykonane jako profile Z

Profil C. Schrag Polska - kształtowniki zimnogięte.

SŁUPY

wbijane w grunt wykonane jako profile C

Konstrukcja fotowoltaiczna Schrag Polska profile Z, profile C.
Panele fotowoltaiczne. Schrag Polska konstrukcje fotowoltaiczne.
Panele fotowoltaiczne. Schrag Polska konstrukcje fotowoltaiczne.
Panele fotowoltaiczne. Schrag Polska konstrukcje fotowoltaiczne.

Parametry blach

ParemetrWartość
MateriałS235 / S355 / DX51D / S350GD / S390GD/S320GD+ZM310 Magnelis®/S320GD+ZM430 Magnelis®
Maksymalna długość [mm]16400
Grubość [mm]0,75 / 1,0 / 1,25 / 1,5 / 2,0 / 2,5 / 3,0 / 4,0
Geometriawg. dokumentacji Klienta
   Organizacja transportu   Kontakt   Malowanie proszkowe